Internet w Treston

W większości przypadków łącze internetowe u klienta jest zakończone mikrowtykiem RJ45.

Oferujemy rozwiązania radiowe, przewodowe oraz światłowodowe w zależności od obszaru oraz wymagań klienta.

  • Technika światłowodowa – to technologia wykorzystywana tam, gdzie odległości przekraczają 100 metrów, w instalacjach zewnętrznych ze względu na wyładowania atmosferyczne, a także tam gdzie wymagania są najbardziej restrykcyjne. Na życzenie klienta łącza firmowe dostarczamy również w tej technologii.
  • Technika przewodowa – rozwiązanie wykorzystywane w okablowanych budynkach, gdzie sygnał dostarczany jest przewodem (skrętką Ethernet lub światłowodem)  lub jednym dedykowanym łączem radiowym dla całego budynku. Rozprowadzenie do lokalu klienta wykonywane jest w technologii Ethernet, która pozwala osiągnąć prędkości do 1 Gb/s przy akceptowalnym poziomie cenowym. Na terenie obiektu jest zainstalowany punkt styku z siecią Treston, z którego poprzez switch lub router sygnał jest doprowadzany do klienta.
  • Technika radiowa – wykorzystujemy rozwiązania działające w paśmie nielicencjonowanym 2,4 GHz 5 GHz oraz radiolinie licencjonowane. W zależności od potrzeb dobieramy optymalne rozwiązanie. Oferowany przez nas dostęp radiowy jest dystrybuowany w topologii punkt-wielopunkt w przypadku niskobudżetowych instalacji np. internet domowy oraz w topologii punkt-punkt, czyli dedykowanej radiolinii, kiedy wymagane jest zapewnienie wysokiej przepływności lub gwarancji SLA. Montowane na obiekcie (przeważnie w okolicach najwyższego punktu) urządzenie nadawczo-odbiorcze zasilane w zależności od rodzaju anteny prądem o napięciu do 24V/48V o niewielkim poborze mocy.

Rozwiązania dedykowane oferujemy w bardzo atrakcyjnych cenach, dostępnych także dla małych przedsiębiorstw. Oferta skierowana jest do wszystkich potencjalnych klientów.