Stosowany Sprzęt

Zakończeniem łącza internetowego u klienta jest w większości przypadków kabel-skrętka Ethernet kat. co najmniej 5e zakończony mikrowtykiem RJ45. Oferujemy rozwiązania radiowe, przewodowe oraz światłowodowe w zależności od obszaru oraz wymagań klienta.

akapit-txtTechnika radiowa – wykorzystujemy rozwiązania działające w paśmie nielicencjonowanym 2,4 GHz 5 GHz oraz radiolinie licencjonowane. W zależności od potrzeb dobieramy optymalne rozwiązanie. Oferowany przez nas dostęp radiowy jest dystrybuowany w topologii punkt-wielopunkt w przypadku niskobudżetowych instalacji np. Internet domowy oraz w topologii punkt-punkt, czyli dedykowanej radiolinii, kiedy wymagane jest zapewnienie wysokiej przepływności lub gwarancji SLA.

Montowane na obiekcie (przeważnie w okolicach najwyższego punktu) urządzenie nadawczo-odbiorcze to zwykle zestaw składający się z rurki o FI=3-5cm i długości 50-150cm oraz anteny o wymiarach nie przekraczających 25cm-35cmx25cm-35cm. Zestaw jest  zasilany w zależności od rodzaju anteny prądem o napięciu do 24V/48V o niewielkim poborze mocy.

akapit-txtTechnika przewodowa – rozwiązanie wykorzystywane w okablowanych budynkach, gdzie sygnał dostarczany jest światłowodem lub jednym dedykowanym łączem radiowym dla całego budynku. Rozprowadzenie do lokalu klienta wykonywane jest w technologii Ethernet, która pozwala osiągnąć prędkości do 1 Gbit/s przy akceptowalnym poziomie cenowym.

Na terenie obiektu jest zainstalowany punkt styku z siecią Treston, z którego poprzez switch lub router sygnał jest doprowadzany do klienta.

akapit-txtTechnika światłowodowa – to technologia wykorzystywana, tam gdzie odległości przekraczają 100 metrów, w instalacjach zewnętrznych ze względu na wyładowania atmosferyczne oraz tam gdzie wymagania są najbardziej restrykcyjna. Na życzenie klienta łącza firmowa dostarczamy również w tej technologii.

Rozwiązania dedykowane oferujemy w bardzo atrakcyjnych cenach, dostępnych także dla małych przedsiębiorstw. Oferta skierowana jest na szeroki rynek odbiorców, stąd niski koszt rozwiązań o wysokim poziomie technicznym.